Archiv pro ‘Trendy’ Kategorie:

Trendy 2014

Jaké jsou nejnovější trendy pro letošní rok?
Podobně jako v předchozích letech, i letos se návrháři pro inspiraci obrátili převážně do minulosti. Dalo by se říci, že pro dioptrické obruby a sluneční brýle nenajdeme v letošních trendech příliš zásadních rozdílů. Snad jen v segmentu  dioptrických brýlí stále trvá jakási rozdvojenost na oblast módních brýlí a oblast  umírněnějších klasických rámečků, a to jak v barvě, tak tvaru, bez ohledu na to, zda jde o  vázané brýle, celoobruby či obruby vrtané.

Zlato je opět in
Asi největším překvapením pro rok 2014 je fakt, že v oblasti brýlových obrub se na výsluní opět dostávají zlaté rámečky, které se letos vracejí opravdu v plné síle, a to zejména v případě dámské brýlové módy.  Ke zlatu se pak často přidává vintage prvek, který brýlím dodá nové vyznění a nenásilně podtrhne jejich jedinečný charakter – to je typické zejména pro značku Max Mara.

Strohé tvary a barvy oceánu
Dalším trendem je návrat ke strohým geometrickým tvarům, kdy brýle jsou koncipovány skoro jako trojúhelník či šestiúhelník. Některé modely pak budí výrazně hi-tech dojem, a to zejména díky rovné lince na horní obrubě, která spojuje obě očnice. Takové modely jsou typické například pro modely Marc Jacobs nebo Yves Saint Laurent.

A jaké barvy v letošní sezoně dominují?
Oceán je inspirací pro brýle, které jsou provedeny v odstínech modré až tyrkysové, které doplňuje světlounké barvy od bílé po světle růžovou… Tyto brýle jsou až minimalisticky zpracované, bez jakýchkoli ozdob a rušivých prvků, právě proto, aby mohla vyniknout barva obruby, což je typické například pro výrobky Marc Jacobs nebo Gucci. Výrazné barvy jsou pak příznačné pro značku Carrera.

Jaro s kočičím stylem i motýlími křídly
Co do tvarů, převažuje především kočičí styl či styl motýlích křídel a také robustní obruby, které vévodí trendům v brýlích už několikátou sezonu. V tomto ohledu je patrná tendence ke stále robustnějším a výraznějším tvarům, nejlépe ve výrazných tmavších odstínech.

V módě jsou i brýle s takzvaným falešným klipem, kdy je obruba nahoře spojená kovovým rámkem – což je opět typické zejména pro značky Gucci či sportovnější výrobky Carrera. Toto provedení nalezneme v široké škále rozličných tvarů – očnice je kulatá, hranatá či má tvar klasických aviatorek. Oblíbené tvary pak zůstávají u módnějších značek jako Tommy Hilfiger, u kterého najdete trendy brýle v umírněnějším provedení.

Nepropásněte léto! Vypravte se do SMoptik a vyberte si trendy brýle předních světových značek přesně podle vaší nálady či stylu.