Presbyopie

 

Presbyopie, neboli česky vetchozrakost, je přirozený proces vidění, týkající se každého z nás po čtyřicítce. Čočka začíná ztrácet na pružnosti, nedostatečně se vyklenuje a oplošťuje, čímž je akomodace velmi obtížná. Z toho pak vyplývá stále se zhoršující vidění na blízko.Presbyopie
Charakteristické příznakyVaše paže nejsou dost dlouhé na to, abyste mohli číst noviny, nebo se Vám Vaše děti smějí, když navlékáte nit do jehly? Vyhledáváte pro čtení stále více světla? Jestliže ano, potýkáte se s prvními příznaky presbyopie.
KorekceExistuje několik druhů korekčních skel. Má-li Vám odborník dobře poradit s výběrem skel tak, aby splňovala Vaše očekávání a vyhovovala Vaši potřebám, musí se zeptat na Vaši činnost, jak profesní, tak i zájmovou. Přestože Vám všechny používané brýlové čočky pro korekci presbyopie umožňují vidět na blízko jako dříve, nemají stejné charakteristiky při pohledu do dálky. Toto ovšem není důvod k obavám, neboť existují brýlové čočky stále estetičtější a funkčnější.Můžete používat klasické brýle na čtení, pracovní brýle na blízko a střední vzdálenosti nebo multifokální brýlové čočky.

Tags: No tags

Comments are closed.